ייעוץ ותכנון טיול לאפריקה בהתאמה אישית

לפני המידע הפרקטי על מה אני בדיוק מציע, וכמה זה בדיוק עולה, חפירה קלה על מה זה ייעוץ ותכנון טיולים, ולמה בכלל צריך את זה? ואם אין לכם סבלנות, תמשיכו ישר ל"מה השירותים שאני מציע".

חוסר מידע, עודף מידע וייעוץ או תכנון בהתאמה אישית, ובמחיר משתלם

לפני הטיולים שעשינו באפריקה, אמריקה והמזרח, וגם לפני הקרוזים, ישבתי שבועות על הרשת, ואם זה ממש מזמן אז על ספרים, ומה שממש היה חסר לי היתה האפשרות לחסוך מעצמי הרבה זמן, כאב ראש ולא מעט אי בהירות ובלבול, ולהתייעץ עם מישהו מקצועי ובעל ניסיון, במחיר שלא יקרע את הכיס, כדי להבין את היעד, ואיך לבנות מסלול, ומה הכי יתאים לנו אישית - לאופי שלנו כמטיילים, להעדפות, אילוצים, תקציב, משך הנסיעה, עונת הנסיעה, ההרכב, הגיל, ושיתחשב במה שכבר ראינו וחווינו בטיולים קודמים.

חוסר מידע

לפני הטיול הארוך הראשון שלנו, הבעיה היתה יותר של חוסר מידע. היו ספרים של לונלי פלאנט, רק חלקם מתורגמים ורובם לא ממש חדשים ומעודכנים. היו הרצאות בלמטייל והאתר שלהם. לא היו גוגל מפס, יוטיוב, פייסבוק וטריפ אדוויזר; לא היה טלפון חכם, בקושי הייתה קליטה, והמהירות בקפה אינטרנט, אם עבד בכלל, הייתה 14,400 ביטים... לא היה קל לתכנן, בטח לא לגבי אפריקה.

עודף מידע

תגידו, היום יש הרבה יותר מידע, מה הבעיה?
אז זהו, יש בעיית עודף מידע. צריך המון זמן, קשב וריכוז בשביל לעבור על כל המידע. ולסנן, ולהבין. ויש המון אתרים זרים וגם מקומיים. והבלוג של ההוא שמטייל ב-100 מדינות ב-100 ימים, וזה שמטייל ב10 יורו ליום, והבלוגר שמצלם ומטייל, והבלוג של המטייל המצלם, וזה לא נגמר...

התאמה אישית

אז תגידו, בוא נקצר זמנים, נשאל בפייסבוק או בווטסאפ. נבקש מסלול או סיפור דרך ממישהו שהרגע חזר. אז זהו, שיש המון קבוצות פייסבוק ו-ווטסאפ (הלוואי שרק אחת לכל יעד), וחו"ל זה כאן, וחו"ל זה שם, וחו"ל עם ילדים... וכולם הכי מבינים והכי יודעים... וכששואלים, מקבלים תשובות ומסלולים מהפרספקטיבה של המשיב, כלומר שאינן מותאמות לכם אישית. אין לכם כ"כ מושג כמה הוא דומה לכם, איך הוא התכונן לנסיעה ומה היקף ואיכות הידע שלו. ואולי הטיול שלכם לא דומה במשך הזמן, העונה, ועוד מאפיינים? כך, הסיכוי גדל לקבל תשובות שמבלבלות לא פחות ממועילות, סותרות, ואולי אפילו מטעות, ולחזור על טעויות ובזבוזים של אחרים. לנהוג כמו עדר הצועד בשביל החומוס. וגם אם לא סתם קיים שביל החומוס, חשוב שתנגבו אותו בדרך שתתאים לכם.
סתם לדוגמה, אם אתם זוג בני 30+ עם שני ילדים לא גדולים, ששואלים איזה אטרקציות כדאי לעשות או כמה יעלה לכם בממוצע יום טיול, תשובות של תרמילאית אחרי צבא לאו דווקא יתאימו לכם. גם לא בהכרח של זוג בני 60. נשמע מובן מאליו? מסתבר שלא להרבה אנשים...

ייעוץ לעומת תכנון

הייעוץ שלי יכול לעשות את ההבדל בין טיול בסדר או טוב, לטיול ממש מוצלח. יחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש, יותאם לכם אישית, ויצמצם למינימום את הטעויות והפספוסים. ואם תכנון הטיול הוא חלק מחווית הטיול שלכם, אז ייעוץ ≠ תכנון. ייעוץ ייתן לכם את המידע והכלים כדי שתוכלו בעצמכם לתכנן נכון, ויותר במהירות, בקלות וביעילות.
ולמי שירצה, אני יכול גם לתכנן.

מחיר משתלם

כל הטוב הזה ניתן במחיר שווה לכל כיס, כי זו הייתה המטרה מלכתחילה. היחס של עלות/תועלת הוא מצוין. מאז התחלתי את השירות שלי קמו מספר מתחרים שמתיימרים להציע ייעוץ ותכנון, חלקם מתגוררים ביעד הנסיעה, אך אין זו ערובה כלל וכלל לשירות איכותי ומקצועי. אני יכול בגאווה לומר שתתקשו למצוא, ביעד הנסיעה או בארץ, שירות כה איכותי, מקצועי, מפורט ומשתלם, ואתן להמלצות הרבות, בעמוד הפייסבוק, בגוגל, בלמטייל וגם בקבוצות הפייסבוק השונות, להעיד על הנחתום במקומי.
מעבר לכך, הייעוץ שלי גם יפחית החלטות מוטעות, שיכולות לעלות כסף, מה שכבר עושה אותו שווה. וגם יכול לסדר לכם הטבות. זו בוודאות תהיה ההוצאה הכי משתלמת שתוציאו בקשר לטיול. סתם כדי לשים את העלות בפרופורציה, אז לדוגמה, במחיר של פחות מחצי יום סיור מודרך בקייפטאון, או של ארוחת ערב אחת טובה בעיר, תקבלו ייעוץ מקיף על כל מדינת דרום אפריקה - גם איפה לאכול את אותה ארוחת ערב טובה. לא כדאי? 😉

מה השירותים שאני מציע?

1. ייעוץ מותאם אישית, בעלות נמוכה ומאוד משתלמת, לטיולים ברחבי אפריקה המזרחית והדרומית.

דרום אפריקה, נמיביה, בוטסואנה, זמביה, מפלי ויקטוריה, מוזמביק

קניה והאי לאמו, טנזניה והאי זנזיבר, אוגנדה, רואנדה, אתיופיה

מדגסקר ומאוריציוס

אגב, אני שולט היטב גם בויאטנם ובעולם הקרוזים.

מה כולל הייעוץ

פגישה או שיחה:
בדרך כלל של כשעתיים עד ארבע שעות, תלוי ביעד והיקף הטיול ובידע שכבר יש לכם, אם יש.
במהלך הפגישה או השיחה, אכיר אתכם, את העדפותיכם ואת אילוציכם. לאחר מכן אתן לכם הרבה מידע, טיפים והמלצות, מותאמים אישית, שיעשו לכם סדר לגבי היעד, ויעזרו לכם להכיר ולהבין אותו מכל בחינה.
כך, תוכלו לקבל החלטות מושכלות, להימנע מטעויות נפוצות, בזבוז מיותר, או דברים שפחות מתאימים לכם, ולתכנן ולבנות בעצמכם, לאחר הפגישה, במהירות וביעילות, את המסלול האופטימלי והמתאים ביותר עבורכם, או לשפר ולמקסם את התכנון שאולי כבר עשיתם. ניתן גם לנסות במהלך הפגישה לתכנן טיוטת מסלול.

סיוע לאחר הפגישה:
אני זמין טלפונית או בווטסאפ, ללא עלות נוספת (כל עוד זה בגבולות הסביר), לשאלות השלמה ספציפיות לאחר הייעוץ, וכן גם במהלך הטיול עצמו.

קובץ מידע ושיתוף מפה:
את ההסברים והמידע שאני מעביר אני נותן בעזרת מפה שבניתי ובה הרבה נקודות ציון ומידע, בכל אספקט שקשור לטיול - טיולים, אטרקציות, לינה, אוכל ועוד. אם תרצו שיתוף באותה מפה, וכן קובץ מסודר ומותאם אישית של כמעט כל המידע שאני מעביר בפגישה (המטיילים שלי מכנים אותו התנ"ך, הוא ארוך כמעט כמוהו, רק כתוב קצת יותר ברור...), ניתן לקבל זאת תמורת עלות נוספת, שתיקבע בהתאם ליעד והיקף הטיול. תוכלו להחליט בסוף הפגישה אם לקחת את זה, זה לא מאסט, אבל שני הכלים יעזרו לכם מאוד לפני ובמהלך הנסיעה.

2. תכנון ובניית מסלול

אם תרצו שאני אתכנן ואבנה את המסלול לפרטי פרטים במקומכם ועבורכם, ניתן לעשות זאת, בעלות אחרת, שתכלול את הפגישה, הקוב., המפה ותוכנית מסלול.

אם תרצו בנוסף שאעשה במקומכם ועבורכם הזמנות ושריונים, כגון של כרטיסי טיסה, מלונות, מדריכים וכד', גם זאת ניתן לעשות, אשמח לפרט לגבי זה בשיחה טלפונית.

3. ליווי קבוצות וטיולים בשטח

טיפול בכל התיאומים והפרטים הקטנים. אוכל גם לנהוג עבורכם, וכך כולם יוכלו להתפנות להנאה מהנופים המדהימים, מהחיות, ולטפח את האינסטגרם 😉

4. ייעוץ למי שרוצים לעשות פסקי זמן וטיולים ארוכים

כמו שאנחנו עשינו.
איך בכלל מתחילים לחשוב על לצאת מהשגרה, לעזוב הכל ו... להנות מהחיים.
איך מתארגנים.
איך מבצעים.
הדרכה, טיפים, המלצות ועוד.

למי מתאים השירות שאני מציע?

אם אתם רוצים שאחסוך לכם זמן יקר של חיפוש מידע, הבנה ותכנון.
אם לא בא לכם לשבור את הראש בעצמכם.
אם עודף המידע מבלבל אתכם.
אם טקסטים ארוכים עושים לכם סחרחורת.
אם אתם פחות מסתדרים עם האנגלית.
אם קראתם, חקרתם ושאלתם, ועדיין אתם מרגישים לא בטוחים ולא סגורים.
אם אתם שנה, חודש ואפילו ימים ספורים לפני הטיול.
בקיצור, לכולם.
כי אם קראתם היטב את החפירה שלי עד עכשיו, אז הבנתם שאפילו לאלה שאוהבים לתכנן לבד, כי השירות הבסיסי שלי הוא לא תכנון אלא ייעוץ, כלומר הזרקה אינטנסיבית של מידע.

לאיזה סוג של טיולים?

היבשת וגם אני מתאימים לכל סוג של טיול ומטיילים.
לכל אורך טיול: בין אם מדובר בטיול של שבוע, ובין אם של חודשים, השירות מתאים לטיולים קצרים וארוכים.
לכל הרכב של מטיילים: לבד, בזוג, משפחה, קבוצות.
לכל גיל: מאחרי צבא ועד לפנסיה
לכל סטנדרט טיול: בין אם ברמה תרמילאית, בין אם טיול יוקרה ומפנק, וכל רמה שביניהם.
לכל מאורע: טיול בר מצווה, טיול אחרי צבא, ירח דבש.
לכל סגנון: רגוע, הרפתקני, אתגרי.
הייעוץ מותאם גם לציבור דתי, שומר מסורת ושומר כשרות.

היכן אני מייעץ

אני נמצא ברמת גן. אוכל להגיע אליכם אם אתם ברדיוס סביר ממנה, אך בתוספת תשלום. אם אתם ממש רחוקים וקשה לכם להגיע, אז אפשר גם טלפונית, או אונליין, אבל עדיף שתבואו, הגיעו אלי גם מרמת הגולן, ירושלים וב"ש. הכיבוד עלי, וחניה יש בשפע.

כמה זה עולה?

התעריף לבודד, זוג או משפחה, לפגישת ייעוץ רגילה, הוא החל מ-300 ש"ח לעד שעתיים (350 לדרום אפריקה), ו-50 ש"ח לכל מחצית שעה נוספת או חלקה.

התעריף לקובץ ו/או שיתוף מפה ייקבע על פי יעדי הטיול, אורכו וכו'.

אם הפגישה/טיול הם עם יותר מזוג אחד, או יותר ממשפחה אחת, או אם מדובר בקבוצה, תחול תוספת למחירים.

התעריפים ליתר השירותים יסוכמו בשיחה אישית.

מילה טובה לסיום

אני משקיע המון בכל מי שפונה אלי, הרבה מעבר לתמורה שאני מקבל, ומי שכבר היה אצלי יודע. אני עושה זאת כי אני נהנה מזה, אני אוהב את היבשת, ובעיקר רוצה שיהיה לכם את הטיול הכי טוב שאפשר. אני מדבר איתכם ומסביר לא מעט עוד טרם הפגישה, עושה איתכם את הפגישות בשעות לפעמים לא שגרתיות, זמין מעבר לכך בשעות לא שגרתיות, ומשתדל לעזור כמה שרק אפשר ובמהירות. התמורה היחידה שאני מבקש, היא שלא תשכחו זאת בתום הטיול, ולכן אני נוהג לבקש, לפני הנסיעה ואחריה, שאם הייתם מרוצים, תשקיעו כמה דקות ותכתבו המלצה בעמוד הפייסבוק שלי, בדף הגוגל, בלמטייל, וכד'. כמו שאמרתי, מילה טובה לסיום, תרתי משמע 🙂

 

שימו ♥: כל הזכויות שמורות לגבי המידע והחומר שתקבלו ממני, בין בתשלום ובין אם לאו, בין בכתב ובין בע"פ, והם אישיים ומיועדים עבור הפונה בלבד. אלה מידע וחומרים שהם תוצרים של השקעה ועמל רבים וגדולים. זו הפרנסה שלי. אנא כבדו את זכויות היוצרים. אין להעתיק, להעביר, לשתף, או לפרסם, במלואם או חלקם, פיזית, דיגיטלית, אונליין או בע"פ. אין להראות לנותני שירות אחרים. תודה על ההבנה ושיתוף הפעולה.

אהבתם? שתפו בבקשה