הצעה מיוחדת לטיול ספארי לסרנגטי בסוכות הקרוב

לספiנטניים ואנשי רגע אחרון – אני סוגר קבוצה של עד 6 אנשים לספארי ברמת budget או mid-range.
חמישה ימים (גמיש) בין התאריכים 12-21 לאוקטובר.
הספארי מאורגן בשיתוף סוכנות מקומית בבעלות אחד המדריכים המובילים והמקצועיים, ובהשתתפותי.
מי שרוצה, יכול לשלב בעזרת הסוכנות פעילויות וביקורים נוספים כמו טיפוס מלא/חלקי לקילימנג'רו, הר מרו, מעיינות חמים, זנזיבר ועוד.
אז מי שמחפש ספארי איכותי ובמחיר סביר, צרו איתי קשר לעוד פרטים (מי שמחפש הזדמנות לספארי בזול, זו לא הכתובת).

טנזניה

טנזניה היא יעד מוביל ומומלץ מאוד לטיול ספארי, טיפוס הרים ולחופים, נופש ובטן-גב.
שטחה כמעט פי 50 כמעט משטח ישראל, ומספר תושביה כמעט פי 6. טנזניה גובלת באוגנדה, קניה, קונגו, בורונדי, רואנדה, מוזמביק, מלאווי וזמביה.

כמה משיאי אפריקה נמצאים בתחומי המדינה הגדולה הזו:

טיפוס הרים - הקילימנג'רו

שיא ראשון הוא הר הקילימנג'רו, המתנשא לגובה של יותר מ-6000 מטרים, והוא ההר הגבוה באפריקה.

הטיפוס לפיסגה מצריך לפחות 5 ימים, רצוי יותר, והמסלול הקלאסי לוקח שבוע.

הפיסגה מושלגת תמידית, אך בשל התחממות כדור הארץ, פחות ופחות. יש הצופים כי תוך מספר שנים היא כבר תחדל מלהיות כזו.

בימים אלה שוקדת ממשלת טנזניה על פרויקט שאפתני של בניית רכבל אל הפיסגה, אז מהרו לטפס אותה כל עוד הפיתוי לעשות זאת בקלות ובמהירות לא קיים. זהו טיפוס לא קל, בשיאו קר מאוד והנשימה קשה, וזהו גם טיפוס יקר, שבקלות עובר את ה-1000 דולר לאדם, אך הסיפוק אדיר.

ספארי - הסרנגטי

שיא נוסף של טנזניה הוא ספארי סרנגטי, לטעמי הספארי מספר 1 באפריקה. בתקופת הקיץ (שלנו) מתרחשת הנדידה הגדולה והסיכוי גדל לראות מראות עוצמתיים ומרתקים של טרף ושל מאות אלפי בעלי חיים החוצים את נהר המארה ועוברים מהסרנגטי אל המסאי מארה שבקניה.

כשמדמיינים ספארי קלאסי באפריקה, זה הספארי שמדמיינים. אפשר לטייל אותו לבד אך מדובר בהיערכות ובירוקרטיה מאתגרים, כך שלרוב יוצאים אליו בקבוצות קטנות ומאורגנות, מהארץ או שם במקום, לטיול שלוקח מ-4 ימים ועד שבוע.

טיול הספארי כולל עוד 3 שמורות (אגם מניארה, מכתש נגורונגורו, שמורת טרנג'יר) חוץ משמורת הסרנגטי, שהיא שיאו של הספארי ובה מתרחשת הנדידה הגדולה. גם שלא בתקופת הנדידה זהו ספארי מאוד מרשים, שניתן לעשות כמעט כל השנה, אולי למעט מבחודשים הבודדים של הגשמים הארוכים.
ישנן רמות שונות של טיול, החל מרמה תרמילאית ועד מפנקת ויוקרתית. זהו גם ספארי מהיקרים באפריקה, יקר יותר במקצת ממסאי מארה הסמוך והדומה שבקניה, אך שווה את זה. העלות מתחילה בלפחות 150$ לבוגר ליום, ברמה תרמילאית, אלא אם אתם גמישים והצלחתם למצוא דיל ממש ברגע האחרון, באופן שאתם משלימים קבוצה שעמדה לצאת.

גולת הכותרת השלישית של מדינה זו אחרי טיול הספארי וטיפוס הקילימנג'רו, הוא ללא ספק הבטן-גב בהחופים הלבנים וים הטורקיז, מה שמביא אותנו ל...

זנזיבר

זנזיבר הוא אי המצוי מרחק יריקה מהעיר הגדולה במדינה, דאר א סאלאם. ליתר דיוק, מרחק טיסה קצרצרה במטוס קלסטרופובי ולא יציב, או שייט קצר במעבורת. כשמדמיינים איים, חופים לבנים וים בגווני כחול וטורקיז, מדמיינים את איי הקאריביים, או איי האוקיינוס ההודי, וזנזיבר הוא אחד האיים הקרובים והנגישים, מבחינת מרחק ומחיר. נכון, הוא כבר הפך למתוייר מאוד בשנים האחרונות, אך עדיין אפשר למצוא בו חופים לא צפופים, כפרים אותנטיים, שקט ושלווה.
היצע המלונות בכל הרמות הוא גדול, ובשל הקירבה לקו המשווה, האי מוצלח לביקור רוב השנה, אולי למעט בתקופת הגשמים הארוכים. גם היצע הפעילויות הוא נרחב, למי שאחרי יומיים של בטן גב מתחיל לנוע בעצבנות... שוק האוכל בערב בסטון טאון הוא משהו שלא כדאי להחמיץ.

מעל ומתחת לזנזיבר ניתן למצוא איים נוספים, פחות מתויירים. אז למי שממש סולד מיעדים מתויירים, יפים ככל שיהיו, יש אלטרנטיבות נגישות.

טיול קלאסי בטנזניה יכול להיות טיול של בין 10 ימים לשבועיים, ולשלב ספארי וזנזיבר.

מה עוד?

טנזניה גם מציע את הר מרו, הפיסגה החמישית בגובהה ביבשת, טיפוס אחר לפיסגת הר געש פעיל, שמורות שימפנזים, איזורים כפריים ושבטיים, שמורות ספארי נוספות, ועוד.

שפה: סווהילית, ערבית, ואפשר להסתדר עם אנגלית...
ויזה: צריך, בכניסה למדינה.
חיסונים ומלריה: צריך, ויש.
מטבע: שילינג. שקל שווה בערך 650 שילינג...
נהיגה: נוסעים בצד ההפוך.
איזור זמן: יש שעון קיץ תמידי, כך שבחורף שלנו אנחנו מפגרים בשעה.
מזג אויר: זה חצי הכדור הדרומי אך קרוב לקו המשווה – העונות הפוכות, אבל לא ממש קר באף תקופה.
עיר בירה: דודומה.
טיסות: יש ישירות לזנזיבר, ויש לא ישירות לדאר א סאלאם הסמוכה לה, או לקילימנג'רו, הסמוך ל... ניחשתם, וגם לבסיסי היציאה לספארי. אז בידקו את ארקיע, אתיופיאן, רואנדה איר, ולפעמים גם טורקיש.

אהבתם? שתפו בבקשה

השאר תגובה