דרום אפריקה לחובבי נופים וטבע

 

דרום אפריקה היא יעד יפיפה. יש בה נופים וטבע מגוונים, משכרים ועוצרי נשימה.

לא צריך להיות מיטיב לכת כדי להנות מהנופים והטבע של דרום אפריקה. כמעט הכל נגיש ברכב. אבל גם מסלולי הליכה יש למכביר, מקצרים בני שעה או שעתיים בדרגת קושי קלה, ועד לכאלו בני כמה ימים ודרגת קושי גבוהה.

רכסי הרים, קניונים, רכסי חול, ספארי וסוואנות נרחבים, צוקים שנושקים לים, חופים פראיים ובתוליים, לגונות, נהרות ואגמים, מדבר, יערות, דיונות, ביצות, פריחה בשלל צבעים, יש בה פשוט הכל.

בלב כל אלו ניתן גם לטייל, וגם לישון, במקומות לינה מפנקים ויפיפיים. ניתן גם לחוות את הטבע המדהים הזה עם פעילויות כמו סקי, אומגות, טרקטורונים, כדור פורח, סנפלינג, שייט בקיאק או בקאנו, רכיבה על סוסים, גלישת חולות ועוד.

דרום אפריקה היא בית לאחד הטרקים המפורסמים, אליו יש להירשם חודשים מראש, האוטר טרייל Otter Trail בן 5 ימים. טרקים ארוכים ניתן לעשות גם ברכסי הדרקנסברג, בווילד קוסט, ובכל אלו גם מסלולים קצרים ובינוניים. רוצים עוד כמה? המסלולים בפארק רוברג, רכס סידרברג, פארק גולדן גייט, טרק האמפיתיאטר האימתני, הטיפוס הרגלי להר שולחן או לצוק השטן, והרשימה עוד ארוכה.

דרום אפריקה היא גם הבית של מפלי טוגלה, השניים בגובהם בעולם, כמעט קילומטר גובהם. היא גם מארחת את מדבר הקלאהרי, אחד העתיקים בעולם. ספארי קרוגר, אחד הגדולים בעולם, גם הוא כאן. דרוום אפריקה היא איזור ערש המין האנושי וניתן למצוא שרידים לכך בלא מעט מערות במדינה, כמו גם ציורי קיר רבים. יש בה גם מכרות ענק של זהב ויהלומים.

דרום אפריקה גאה לארח את מיפגש האוקיינוסים, האטלנטי וההודי, ובכלל יש בה רצועת ים וחופים ארוכה, יפיפיה, ובלתי נגמרת. באופן פרדוקסלי, היא לא ממש יעד בטן גב טיפוסי - בגלל מיקומה, מי האוקיינוסים שם אף פעם לא ממש חמים. אל דאגה, זה לא יפגום בהנאה, ואם ממש רוצים בטן גב, מרחק טיסה לא ארוכה ולעיתים גם לא יקרה, מגיעים לאיים מדהימים ומפנקים, כמו מאוריציוס, מדגסקר ואחרים.

 

אהבתם? שתפו בבקשה