שמי עמי בורג, ובגיל 45 החלטתי לשנות כיוון בחיים, ולהיות יועץ טיולים, ליבשת אפריקה בעיקר.

בנוסף לייעוץ, תכנון וליווי טיולים, אני גם מעביר הרצאות ומפגשים, מניסיון החיים הייחודי שלי (את תמציתו תוכלו לקרוא בהמשך):

  • חישוב מסלול מחדש

איך עושים את הלא מובן מאליו, השגרתי או המצופה בחיים, ואיך מחשבים כיוון מחדש במהלכם.

  • לקחת פסק זמן באמצע החיים

איך מחליטים ומבצעים הפסקה כך פתאום באמצע החיים, ויוצאים למסע או טיול ארוך בעולם, לבד, בזוג, או כל המשפחה.

  • אפריקה והיעדים השונים בה

מפגש כללי על אפריקה, או התמקדות ביעד ספציפי בה.
תוכלו לטעום מהיעדים השונים בעמוד יעדים, וגם לקרוא על חוויותינו בבלוג המסע.

ההרצאות מרגשות ומשעשעות, מועברות בקלילות והומור, משלבות תמונות וסרטונים, משלבות דיאלוג עם המשתתפים, וגם מספקות מידע וכלים פרקטיים.

אז מה הסיפור שלי

גו'ק הטיולים - שחר ההיסטוריה

הטיול הראשון בחו"ל היה בסוף כיתה ה'. הטיול השני לחו"ל, היה המשמעותי עבורי. זה היה בסוף כיתה ט', טיול מחוף לחוף בארצות הברית, שממש עזרתי להוריי לתכנן. עד הצבא, הספקתי להיות שוב בארה"ב, וגם בתאילנד.

מאז צברתי קילומטראז' גדול של נסיעות וטיולים מסוגים שונים ברחבי העולם, אבל זה לא היה עיקר עיסוקי בחיים, כי...

אני בכלל איש קולנוע וטלוויזיה, עם תואר במשפטים וניהול

מאז ומתמיד אהבתי קולנוע וטלוויזיה. עסקתי בזה בבית הספר, בצבא, וגם אחרי. פסק הזמן היחיד מזה היה לימודי משפטים וניהול באוניברסיטת תל אביב. ההתמחות במשפטים הוציאה לי את החשק לעסוק במקצוע וחזרתי למה שאהבתי: ניהלתי רכש והפצה בשתי חברות סרטים ובתי קולנוע, מה שעזר לי לצבור רזומה נסיעות לא שגרתי: פסטיבלי קאן, ברלין, טורונטו וכו'. תוך כדי, התחתנתי עם יעל, ואת ירח הדבש העברנו בהונג קונג ותאילנד. זו הייתה אחת הפעמים הבודדות שהשתמשתי בסוכן נסיעות כדי לסגור טיול שלם.

ג'וק הטיולים - טייק 2

אחרי שהתפטרתי מחברת הסרטים השניה, בדיוק כשיעל סיימה התמחות אחרי לימודי הוראת מתמטיקה, החלטנו שבמקום לחפש עבודות, נעשה פסק זמן, ונצא לטיול טרום ילדים. תוך חודשים ספורים, תכננו לבדנו בגדול את המתווה, התארגנו, ויצאנו למסע של 13 חודשים! שני בני 30 שמעולם לא עשו טיול ארוך ורציני של אחרי צבא. מצאנו את עצמנו בארבעת החודשים הראשונים ב: אתיופיה, אוגנדה, קניה (והאי לאמו), טנזניה (והאי זנזיבר), זמביה, מפלי ויקטוריה, דרום אפריקה ונמיביה, ובשאר התקופה ב: ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה, בוליביה, פרו, קוסטה ריקה, קובה של פידל קסטרו, מקסיקו, ארה"ב וקנדה.

החיים זה מה שקורה לך בין טיולים

חזרנו לארץ. לא היה קל להתאקלם. זוגתי החלה לעבוד כמורה מחליפה ואחר כך מצאה מקום קבוע. אני חיפשתי עבודה זמן ממושך, ובסוף מצאתי אותה כאחד ממייסדיו וסמנכ"ל התוכן של סטרטאפ שפיתח מנוע המלצה מותאם אישית לסרטים וסדרות - חזרתי לעסוק במה שאני אוהב.

הולדנו 2 ילדים בהפרש של שנה. שכרנו ואחר כך קנינו דירה. יעל עבדה כל השנים בהוראה ואני העברתי 11 שנים בסטרטאפ התובעני. בשנים האלה דווקא לא טסתי מטעם העבודה, אבל צברנו חופשות אורבניות במזרח ומערב אירופה, קצת בטן גב ביוון וטורקיה, וגם שני קרוזים בים התיכון. את הכל תיכננו עצמאית, ובעלויות אטרקטיביות.

אחרי סירוב להצעת רכישה מגוגל וזכייה בפרס האמי האמריקאי, הסטרטאפ החל לגסוס. ואז הגיע תרגיל הפיטורין המפתיע והלא נעים, שנועד לחתוך בהוצאות כדי לשרוד עוד קצת, ואין סנטימנטים גם כשמדובר באחד המייסדים. במקביל, יעל חשה שחוקה ומתוסכלת ממערכת החינוך. האסקפיזם שלה בזמן הזה היה צפייה מסיבית בערוץ הטיולים ובנשיונל ג'יאוגרפיק.

ג'וק הטיולים - טייק 3

בעודי מבכה את מר פיטוריי ויעל את מר שחיקתה, החלטנו לצאת מהמסך אל העולם האמיתי. דהיינו, לא לחפש עבודה, לא להתחיל כיתות ד' וה', ולצאת שוב למסע ארוך. להראות לילדים את אפריקה, והוספנו גם את המזרח הרחוק הקצת פחות לעוס. מקץ 3 חודשים היינו שוב על מטוס, בדרך לגרמניה, לקרוז בים הבלטי.
הים הבלטי?? אמרת אפריקה, לא?
אז זהו, שהרבה לפני הפיטורין, שריינו קרוז שלישי לחופשת הקיץ... אז יצאנו בסוף יולי, ואת חמשת החודשים הבאים בילינו ב: המבורג, הים הבלטי (קופנהגן, שטוקהולם, טאלין, סנט פטרסבורג), ברלין, מפלי ויקטוריה (משני הצדדים - זמביה וזימבבואה), זמביה, קניה (מסאי מארה), דרום אפריקה, נמיביה, בוצואנה, מדגסקר, ויאטנם, סינגפור, תאילנד ולקינוח טוקיו.

מחשב מסלול מחדש

חזרנו בחנוכה 2017. כולם חזרו לבית הספר, חוץ ממני כמובן. התחלתי בפעילות הסטנדרטית של חיפוש עבודה, אבל לא רציתי להיות שוב שכיר. רציתי להיות אחראי בעצמי להצלחות ותסכולים. את החודשים הבאים העברתי בניסיון לקבל זיכיון ישראלי למיזם בתחום הבילוי. האסקפיזם הפעם היה בילוי בקבוצות פייסבוק של מטיילים, וייעוץ מהניסיון שצברתי. ואז פתאום, ירד האסימון: למה לא להפוך עוד תחביב ואהבה (כפי שעשיתי עם קולנוע וטלוויזיה), לעיסוק במשרה מלאה?

כך הפכו הטיולים מג'וקים, לעיסוק. וכזה שגם מהווה מענה לצורך שהיה לי עצמי לפני כמה מהטיולים: להיות מסוגל להתייעץ עם מישהו מקצועי שמבין ביעד, במחיר שלא יקרע את הכיס, כדי ללמוד אותו ולהצליח לבנות בקלות, מהירות ויעילות את הטיול שהכי יתאים עבורנו.

לסיום, הנבחרת המשפחתית וגיבורי מסע 2017

בתפקיד ההורים:
אמא יעל, מורה מחנכת בישראל (מתמטיקה, תיכון), שמנחילה לתלמידים שבית ספר זה לא הכל בחיים, ושכל אחד צריך צריך ללכת עם האהבה​ שלו. אצלה מסתבר, זה ליבשת אפריקה.
אבא עמי, איש קולנוע וטלוויזיה - כנראה רק כשאתה חי בסרט (דוקומנטרי מסתבר) אפשר לצאת להרפתקה כזו.
בני 40+, גרים ברמת גן, אוהבים לישון עד מאוחר, חובבי סדרות וסרטים, ערוץ 8 וערוצי טבע וטיולים, וגם חופשות וטיולים, אמיתיים.
יעל רמת גנית במקור, עמי תל אביבי, כיום חיים במרומי רמת גן.
בתפקיד הילדים:
טל, אז בן 10 ועולה לכיתה ה', ילד חכם וסקרן, חזאי חובב, מגלה ארצות ואטלס מהלך, שמאוד "אוהב" את בית הספר.
מיכל, אז בת 9 ועולה לכיתה ד', רקדנית, שחקנית, רגישה, חברותית וחייכנית, שדווקא כן אוהבת את בית הספר.
שניהם תאומים לא טבעיים, חברים טובים שאחד את השני ממש משלימים. ילדי דור מסכים שקואופרטיביים לנסיעות ארוכות וטיולים.

אהבתם? שתפו בבקשה