נמיביה למטיילים

new year 8 (Large)

כמו שיש את ארה"ב וקנדה, אז בהתאמה, יש את דרום אפריקה ונמיביה. השניה היא מעין גירסה רגועה יותר, שוממת יותר ובטוחה יותר, של הראשונה.

גודלה של נמיביה הוא פי 40 מישראל, עם אוכלוסייה הקטנה כמעט פי 4. נמיביה רגועה ובטוחה משכנתה, ממנה קיבלה עצמאות רק ב-1990, והיא מושפעת מאוד גם מהשליטה הגרמנית בה לפני כן.

בחלקיה העירוניים והמרכזיים, שאינם רבים, נמיביה היא מודרנית ומערבית עם תשתיות טובות של כבישים, תקשורת, כסף ותיירות. בחוץ למרכזים העירוניים, מדבור בסיפור אחר לגמרי. במרכזה ודרומה, יש בעיקר כבישי עפר, שממה וכמעט אין נפש בדרכים. גם אין כל כך קליטה למעט ביישובים הגדולים הלא רבים. בחלקיה הצפוניים כבר יותר רואים אנשים וחיים.

נמיביה למטיילים היא שילוב מדהים של מדבר ודיונות נושקים לחופים, ספארי ובעלי חיים, גם ימיים, ובצפונה כבר מרגישים יותר חיים, שבטים ומקומיים. יש בה מקומות לינה יפים ומאובזרים ואוכל טוב.

שפה: רשמית, רק אנגלית...

ויזה: צריך, רק מראש, וזו בירוקרטיה מפרכת שלוקחת זמן.

מטבע: דולר נמיבי, שזהה לראנד, כך שאפשר להשתמש בה גם בראנדים.
שקל אחד = 5.0 דולר נמיבי ודולר אמריקאי אחד = 19.1 דולר נמיבי.

נהיגה: נוסעים בצד ההפוך.

איזור זמן: יש שעון קיץ! כך שלרוב אותה שעה כמו ישראל.

מזג אויר: זה חצי הכדור הדרומי – העונות הפוכות. תלוי בתקופת הנסיעה, בגדול זה נע בין נעים עד חם מאוד, ובלילות בין קר לחם.

עיר בירה: ווינדהוק.

טיסות: בעיקר עם אתיופיאן או אל על לדרום אפריקה ומשם טיסה פנים יבשתית לא יקרה.

לא הייתי אף פעם באפריקה, זה קצת מפחיד

אז זהו, שכמו דרום אפריקה, נמיביה היא לא אפריקה הקלאסית. יש בה אמנם חלקים שבטיים ופחות מפותחים, אך יש בה תשתיות מודרניות, הגיינה וכד' כמו בשכנתה הגדולה מדרום. היא מאתגרת מבחינת נסיעות ארוכות ונהיגה, אך לא מעבר לכך.

מסוכן שם?

לא ממש. לא נוסעים בלילה כי חשוך ושומם. חוץ מזה נזהרים כמו בכל מקום אחר בעולם.

לאיזה סוג של טיול נמיביה מתאימה?

לכל סוג. מחפשים יעד לטיול בר מצווה או טיול בת מצווה? טיול עם ילדים? יעד לחופשה משפחתית? רוצים לגוון קצת מאירופה, תאילנד או ארה"ב? רוצים טבע ובעלי חיים? נופים מדהימים? קצת אקסטרים? חופים מדהימים?
המגבלה העיקרית היא הנסיעות הארוכות. ורצוי מאוד לשכור בה רכב, שכן תחבורה ציבורית בקושי יש ואינה ממש יעילה. מי שאין לו בעיה עם נסיעת ארוכות ורק אינו מעוניין לנהוג, אפשר לשקול טיול מאורגן, קבוצתי או פרטי, עם חברות מהארץ או עם חברות מקומיות.
מי שמעוניין בעיקר בטרקים ומסלולי הליכה, נמיביה היא פחות יעד קלאסי לכך. מה עוד היא לא? לא יעד שופינג, ולא יעד בטן גב קלאסי - חופי האוקיינוס האטלנטי שלה יפיפיים אך קרים כל השנה.

כמה זמן צריך בשביל לטייל בנמיביה?

רצוי שבועיים או שלושה שבועות. ברור שאם יש לכם רק שבוע או 10 ימים, גם אפשר לטעום קצת, אולם חלק לא קטן מהזמן הזה יוקדש לנסיעות.

מתי הכי כדאי לבקר בנמיביה?

ישנם יתרונות וחסרונות לכל תקופה, ועל אף שהתקופה הקרויה "העונה" היא הקיץ שלהם/החורף שלנו, בתקופת החורף שלהם דווקא נעים יותר, והספארי מוצלח יותר.

זה יעד שמתאים למטיילים דתיים או מטיילים שומרי כשרות ומסורת?

זה לא ממש יעד עם חב"ד ובתי כנסת וקהילה יהודית תוססת. אבל בהחלט יש בה אפשרות להעביר את השבת במקומות נעימים. יהיה צורך להביא אוכל מהארץ, או אם מגיעים מדרום אפריקה, אז משם.

מה חמשת הדברים שחובה לחוות ואסור לפספס?

זה תמיד עניין אינדיבידואלי. תלוי בהעדפות והמאפיינים שלכם.

ספארי אטושה
דיונות החול
שבט ההימבה
סווקופמונד
מושבת כלבי הים

מה עוד צריך לדעת?

שנמיביה יכולה להשתלב היטב עם טיול בקייפטאון שבדרום אפריקה. חוץ מזה, זו מדינה מדהימה וגדולה, ויש עוד הרבה מה לדעת.
אשמח להיפגש, להסביר ולייעץ.

ההנאה מובטחת 🙂

אהבתם? שתפו בבקשה