מפלי ויקטוריה חלק ד' – בריכת השטן

עוד סיבה לבקר בצד הזמבי היא בריכת השטן (ובלינק הזה תוכלו לבדוק אם היא פתוחה) .

היא פתוחה רק בעונה היבשה כשהזמבזי נמוך, אבל לא נמוך מדי. בערך בסביבות יולי ואוגוסט, אבל הכי טוב לבדוק בלינק. היא נמצאת באי של ליבינגסטון, שזה מין אי על הזמבזי העליון, קרוב לשפך של המפלים, והיא שווה פי אלף מבריכת גורדון, או כל בריכה אחרת.

מגיעים לשם בנסיעה כיפית של 5 דקות בסירת מנוע מהירה ממלון רויאל ליבינגסטון המפואר, ששווה ביקור בעצמו (ניתן לראות מהלכים בשטחו זברות, ג'ירפות, ולשתות קפה תוך צפיה בתנינים והיפופוטמים מגיחים לעת שקיעה מהנהר. ואם רוצים לישון עם כל הנשיונל ג'אוגרפיק הזה, נפרדים מ500, 600 דולר ללילה). אחר כך מהלכים כמה דקות באי, מקבלים תדריך, מזמינים אוכל לארוחת הבוקר הטעימה שאחרי, ויוצאים לבריכה. צריך לדעת לשחות, ואם חשבנו שהילדים יוכלו לעשות את זה, אז זהו, שהשיעורים בקאנטרי מרום נווה לא מספיקים בשביל זה עדיין, כנראה (בקיצור, זה רק למי ששוחה טוב, ולא קטן ממדים, כלומר, בערך מגיל 13, ובהנחה שאתה לא רבע עוף).

אז מה זו הבריכה הזו לעזאזל? אחרי שעוברים ליד קשת מדהימה (זו מהתמונה למעלה), מגיעים לקצה נהר הזמבזי העליון, מטרים מהיכן שהוא נשפך בשאון גדול 100 מטרים מטה. ואז יורדים למים ושוחים עם הזרם, עד לבריכה שנמצאת בערך חצי מטר מהשפך. המים קרים, ועשינו את זה על הבוקר. מזל שהיה עוד יפני בקבוצה (שאר היפנים שילמו רק כדי לבוא לראות, לא להשתכשך), אז היינו מאופקים עם הצרחות. כשעמי צפה ביפני שוחה ראשון לבריכה, הוא (עמי) החליט שאין סיכוי שהוא (עמי) עושה את זה. הלב דפק ומיפלס הפחד עלה. אבל אז היפני חזר, ועמי שם נפשו בכפו, וכדי לא לצאת שפן, נקט בצעד חסר אחריות כלפי התלויים בו (מצד שני, כמו שיעל אומרת, יש ביטוח חיים וככה גם תכוסה המשכנתא), ירד למים, שחה עם הזרם, הגיע לקצה, ונפל!

סתם…

הוא הגיע למדריך שחיכה לו שם, וככה ישבו להם השניים סנטימטרים מהקצה, עושים פוזות "דֶב" מגוחכות למצלמה, ונהנים הנאה גדולה באופן שרק פרץ אנדרנלין יכול לגרום.

אין כמו רחצת בוקר בבריכת הזמבזי. שווה כל דולר מהמאה שזה עלה (אם זה שווה גם את בילהה, נדע בעוד חודש) וזו אחת הפעילויות היחידות שאולי כדאי להזמין יום או יומיים מראש, כי יש מספר מוגבל של ביקורים ביום, וכל ביקור מוגבל ל16 משתתפים.

אהבתם? שתפו בבקשה

השאר תגובה